Jak zbudować odnoszącą sukcesy stronę internetową nieruchomości
Świat zmierza w kierunku całkowicie cyfrowej ery i jeśli uważasz, że Twojej branży to nie dotyczy, zastanów się jeszcze raz. Według analiz zdecydowana większość nabywców domów zrobiło pierwszy krok w zakupach, wyszukując w internecie gotowe do sprzedaży nieruchomości. W porównaniu z tym jedynie 17 procent najpierw skontaktowało się z agentem nieruchomości.


Zapewne słyszałeś to zdanie: „Jeśli nie możesz z kimś wygrać, dołącz do niego”. Właśnie to powinieneś rozważyć.

Dzięki digitalowi, nabywcy domów edukują się o warunkach rynkowych, na co zwrócić uwagę kupując nieruchomości, słowem przygotowują się do rozmowy z agentem. Skorzystaj z tej możliwości i najpierw edukuj swoich potencjalnych klientów - za pomocą własnej strony internetowej.


Sam proces zakładania strony internetowej z nieruchomościami nie jest trudny. Wszystko, czego potrzebujesz, to nazwa domeny, hosting witryny i ewentualnie użycie kreatora strony lub szablonów WordPress, aby wszystko wyglądało i działało.


Spis treści: Jak zbudować stronę internetową z nieruchomościami


1. Zarejestruj swoją nazwę domeny

2. Wybierz plan hostingowy

3. Zainstaluj WordPress (lub dowolny inny kreator witryn)

4. Zaprojektuj i dodaj funkcje do swojej witryny.

5. Dodaj treści i inne cenne usług

6. Wypromuj swoją witrynę z nieruchomościami


Bonus: przykład strony z nieruchomościami: vilea.pl . Przykład strony z kategorią nieruchomości: luxuryboutiquemagazine.pl


1. Zarejestruj swoją domenę


Nazwa domeny to adres, nadawany aby umożliwić innym odwiedzanie Twojej witryny.

Twoja nazwa domeny musi być prosta i reprezentatywna, aby potencjalni klienci mogli ją łatwo zauważyć i zapamiętać. W dzisiejszym zatłoczonym Internecie znalezienie dostępnych nazw domen może być trudne. Jeśli poszukiwana domena przez Ciebie jest. zajęta, musisz wybrać inną nazwę domeny, lub zmienić rozszerzenie np. z .pl na .eu .


2. Wybierz swój plan hostingowy.


Hosting to bardziej złożona działalność. Stronę musisz umieścić na serwerze i przypisać do niego swoją domenę. Po prostu przeglądaj internet i wybierz najbardziej Ci pasującego dostawcę.


Najwięksi dostawcy hostingu w Polsce to:


1. Nazwa.pl

2. Home.pl

3. Cyberfolks.pl

4. Aftermarket.pl

5. Ovh.pl


3. Zainstaluj WordPress


Następne co musisz zrobić, to wybór platformy, na której zbudujesz swoją stronę internetową. Budowanie strony internetowej jest w dzisiejszych czasach bardzo proste. Wszystko czego potrzebujesz to pomysł na wygląd, wybór szablonu dostępnego na platformie i dostosowanie go do swoich potrzeb.


Na początek sugeruję, abyś zbadał i wykorzystał WordPress do stworzenia swojej witryny z nieruchomościami. WordPress zawiera wiele motywów, których możesz użyć do zaprojektowania dowolnej przestrzeni. Co ważniejsze, ekosystem Wordpress zawiera szereg wtyczek, których możesz użyć do wykonywania dodatkowych funkcji, które powinna mieć Twoja witryna.


WordPress ma również tę zaletę, że jest używany jako system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia wykorzystanie treści w celu zwiększenia ruchu na stronie.


Aby zainstalować WordPress, nie potrzebujesz żadnej wiedzy na temat kodowania ani tworzenia stron internetowych. Większość platform hostingowych umożliwia zainstalowanie WordPressa za pomocą zaledwie kilku kliknięć.


Opcjonalnie: Kreator stron internetowych


Istnieje wiele świetnych alternatyw do tworzenia stron internetowych, takich jak wix , weebly i wiele innych, jeśli WordPress nie jest dla Ciebie.


4. Zaprojektuj układ strony i dodaj funkcje


Zrób dobre pierwsze wrażenie


Jako agent zapewne wiesz, że liczy się pierwsze wrażenie. Jeśli nie możesz dobrze wyeksponować nieruchomości w całej okazałości, w piękny sposób na swojej stronie, nie wróży to dobrze dla sprzedaży. Zadbaj o wizualną stroną, atrakcyjność opisów i piękne zdjęcia.

Większość nabywców domów jest w nastroju do marzeń gdy szukają czegoś do kupienia. Można to nazwać Syndromem Miesiąca Miodowego i nawet doświadczeni nabywcy domów są podatni na pierwsze zauroczenie. Budują marzenie w swoich sercach – czy możesz je spełnić?


Dodaj możliwość wyszukiwania


Nie chodzi o proste pole wyszukiwania, w którym użytkownicy mogą coś wpisać i przeskanować witrynę. Użytkownicy mają zamiar nabycia nieruchomości w określonych obszarach, w określonych przedziałach cenowych, a nawet z określoną liczbą łazienek. Sprawdź, czy mogą przefiltrować informacje w sposób, który ułatwi im poszukiwania.


Przyjazność dla urządzeń mobilnych


Niezależnie od tego, które narzędzie wybierzesz do zbudowania witryny, pamiętaj, że ostatecznie obecnie większość wyszukiwań dokonywana jest na urządzeniach mobilnych.

Stworzenie witryny, która nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, może kosztować Cię utratę więcej niż połowy Twoich potencjalnych klientów!


Szybka wskazówka: WordPress zawiera motywy, które automatycznie dostosowują Twoją witrynę do urządzeń mobilnych. Są one często określane jako „motywy responsywne”.


6. Wartość dodana: treść i usługi


Kompleksowa treść


Jako agent nieruchomości jestem pewien, że zdajesz sobie sprawę z potrzeb większości osób poszukujących domu. Pamiętasz prezentację sprzedażową, którą musiałeś robić za każdym razem? Przenieś tę wiedzę na swoją stronę. W treści oprócz samych informacji o nieruchomości, należy podać dane pomocnicze, takie jak pobliskie autostrady, szkoły, ośrodki sportowe itd.


Daj możliwość kontaktu z Tobą


Posiadanie pięknej strony internetowej, pełnej ciekawych treści nie wystarczy. Upewnij się, że dla potencjalnych klientów zawsze istnieje możliwość skontaktowania się z Tobą.

W przypadku witryny internetowej właśnie to nazywamy wezwaniem do działania (call to action). Na przykład przycisk z napisem „Zadzwoń teraz!”, może link do Twojego e-maila, aby poszukujący mogli Ci zadać pytanie.


Edukuj


To jest coś, co możesz ale nie musisz robić. Jeśli Twoi potencjalni nabywcy Cię nie słuchają, możesz mieć pewność, że słuchają innych. Zamiast tego zaoferuj informacje potrzebne do podjęcia dobrej decyzji o zakupie. Powiedz im na przykład o korzyściach płynących z kupowania w określonej lokalizacji, lub o tym, jakie są koszty związane z zakupem, jakie oszczędności przyniosą proekologiczne rozwiązania w konstrukcji domu.


Certyfikaty, nagrody i recenzje


W internecie są miliardy stron internetowych, upewnij się więc, że potencjalni kupujący wiedzą, że jesteś ekspertem w tym co robisz. Dołącz informacje o wszelkich nagrodach, które zdobyłeś lub referencje od zadowolonych kupujących w przeszłości. Zbuduj poziom zaufania między Tobą a przyszłymi nabywcami, zanim jeszcze dojdzie do Twojego pierwszego spotkania!


Blog


Zalecane jest dodanie bloga do witryny. Pomoże to znacznie w generowaniu ruchu do Twojej witryny. Nie musisz pisać zbyt często, nawet raz w tygodniu jest w porządku. Zamiast tego skoncentruj się na tworzeniu odpowiednich treści, które są pouczające i interesujące..


6. Wypromuj swoją witrynę z nieruchomościami


Miliardy stron internetowych jest niewidocznych dla nikogo. Istnieją gdzieś w czeluściach internetu nikomu nie znane. Nie możesz do. tego dopuścić. Budowa strony internetowej. to zaledwie początek. Najtrudniejsze zadanie przed Tobą. Wypromowanie witryny jest trudniejsze niż jest stworzenie. dlatego temu wątkowi poświęcony będzie inny artykuł.